Data: 16-10-2019
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła


Aktualności

Warsztaty z Fredem Mastro w Legia Fight Club-...
opublikowano: 16.09.2019

Warsztaty z Fredem Mastro w Legia Fight Club-
7-8.09.2019 Warszawa


Weekendowe Warsztaty z Twórcą Mastro Defence System to już drugie spotkanie młodzieży trenującej w Janowie Podlaskim z Fredem Mastro i przy każdym spotkaniu apetyt na wiedzę u źródła wzrasta.
Niesamowite dwa dni w Legia Fight Club pełne wiedzy, bólu, wylanego potu i dobrej zabawy, blisko 150 uczestników z Polski, Słowacji, Ukrainy, Belgii, Francji, Anglii, Turcji, Hiszpanii, Luxemburga, a nawet z dalekich Chin.
Fred Mastro w charakterystyczny dla siebie i pełen ekspresji sposób poruszał tematy zarządzania konfliktem fizycznym czy deeskalacji zagrożeń, szczególnie z uzbrojonym napastnikiem.
Niezwykłe wsparcie i energia od trenujących z Polski i MDS International, ciepłe słowa pod adresem Instruktora MDS Janów Podlaski i obecnych uczniów dały ogromną motywację do pracy. Super organizacja i kolejny cenny materiał do wspólnych treningów.
Warto dodać, że w Janowie Podlaskim działa jedyna na wschodzie Polski certyfikowana sekcja MDS prowadzona przez instruktora UKS Hwa-Rang i Mastro Defence System- Dawida Smolbika

Zapraszamy na treningi w Zespole Szkół im. A. Naruszewicza we wtorki
i czwartki od 17.00 do 18.20.


Zapraszamy!


Plan treningów UKS HWA-RANG wrzesień 2019 r.
opublikowano: 16.09.2019

Wystartowały powakacyjne treningi we wszystkich grupach  UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim.

Frekwencja na zajęciach dopisuje.

Już wkrótce informacje na temat naboru do grupy początkującej dla dzieci 6-10 lat.

Zapraszamy!

 

GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez...
opublikowano: 11.09.2019

15 września na Lubelszczyznę zawita zyskujący na popularności cykl rajdów rowerowych z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”. Start i meta tegorocznego etapu będą mieć miejsce w owianym legendami Janowie Podlaskim, a na Uczestników czeka malownicza trasa prowadząca po zakątkach Polski Wschodniej, a następnie wzdłuż Bugu.
„GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” rozgrywane jest pod postacią rajdów i faktycznie przemierza cały kraj – składa się bowiem z 16 niezależnych etapów, z których każdy organizowany jest w innym województwie. Udział można wziąć dowolną ilość razy (od 1 do 16), dlatego na starcie można spotkać zarówno koleżanki i kolegów „z podwórka”, jak i przybyszów z dalekich stron.
Impreza dedykowana jest w pierwszej kolejności pasjonatom jazdy na rowerze, w szczególności kolarstwa szosowego w pięknych okolicznościach przyrody. Pełne uroku trasy zazwyczaj przebiegają przez mniej znane lub jeszcze nieodkryte zakątki Polski, czym wzbudzają również zainteresowanie amatorów krajoznawczej turystyki rowerowej. W miarę możliwości poprowadzone dobrymi lub zupełnie nowymi asfaltami stwarzają też przestrzeń do sportowej rywalizacji, choć nie ona jest tu najważniejsza. Najważniejsza jest frajda z jazdy, ze wspólnego przemierzania kilometrów, a także możliwość poznania naładowanych niezwykle pozytywną energią ludzi i przeżycia małej przygody (albo nawet całkiem dużej, jeśli ktoś decyduje się na kilka czy kilkanaście startów).
Czasu na to by się rozejrzeć czy pożartować nie brakuje, bo dystanse wynoszą niemało – rzędu 100 km z małym ogonkiem (lub ok. 30 km mniej w wersji skróconej). Jedni podchodzą do tego bardziej rekreacyjnie i rozkładają sobie trasę na 5-6 godzin. Drudzy korzystają z dobrodziejstw jazdy w grupie i wznosząc się na wyżyny swoich możliwości śmigają w okolicach 3h. Najliczniejszą grupę stanowią jednak Zapaleni Frajdowcy, którym szybka jazda nie jest obca, ale ponad wyścigowy pęd przedkładają kolarstwo bardziej romantyczne i wcale im nie tak spieszno kończyć zawody.
Tegoroczny rajd w woj. lubelskim jest 16., finałowym etapem Cyklu. Trasa przebiega w północnej części województwa, gdzie rozciąga się wspaniała kraina niezmąconego spokoju o administracyjnie podchwytliwej nazwie „Podlaski Przełom Bugu”. Choć niezwykle przyjemnie i pysznie widokowo zapowiada się cała runda, to jej kwintesencją jest ponad 30-kilometrowy fragment „Nadbużanki” prowadzący z Terespola do będącego punktem startu i mety Janowa Podlaskiego. Odcinek ten ma tę cudowną właściwość, że nie prowadzi szczególnie donikąd, nie stanowi też ważnej drogi tranzytowej – dzięki temu ruch samochodowy jest tam minimalny, mimo że jezdnia szeroka i w pierwszorzędnej kondycji. Jednocześnie jest to jeden z najciekawszych i najbardziej „spójnych” fragmentów szlaku GreenVelo, zachodzi więc możliwość spotkania innych rowerzystów. Całkowity dystans rajdu wyniesie 112 w większości łatwych i płaskich kilometrów.
Plan i opis trasy, a także szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie rajdu (www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/lubelskie) oraz na facebooku (www.facebook.com/events/730496954077067), natomiast formularz rejestracyjny znajduje się na www.protimer.pl/bio/569. W rajdzie może wziąć udział maksymalnie 150 Uczestników.

ZAPRASZAMY!!

 

 


Wernisaż wystawy malarstwa Mirosławy Kozińskiej
opublikowano: 08.09.2019

VII Bialski Festiwal Sękaczy
opublikowano: 06.09.2019